Рентген Siemens AXIOM Iconos R200

У медичному центрі «Медіон» обстеження проходять на апараті нового покоління Siemens AXIOM Iconos R200 (Німеччина). Він дозволяє проводити діагностику різної складності, виводячи на плівку знімки високої якості.

Рентгенографія — спосіб рентгенівського дослідження, при якому рентгенівське фіксоване зображення об’єкта одержують на світлочутливому матеріалі.

Завдяки підвищеній чутливості детекторів зображення систем цифрової рентгенографії до квантам рентгенівських променів поліпшується не тільки якість зображення, але і, що особливо важливо, з’являється можливість значного зниження променевого навантаження під час дослідження.

Можливість подальшої обробки цифрових зображень — основна перевага всіх цифрових систем. За допомогою електронної обробки можна якісно оптимізувати зображення. Змінюючи контрастність, яскравість, підкреслюючи контури деталей зображення, використовуючи різні фільтри для усунення шумів, можливо поліпшення візуалізації різних структур і тканин. Помилки при експонуванні в значній мірі зменшуються, оскільки майже всі результати експонування можуть бути виправлені наступною обробкою зображення. 

Очевидна перевага цифрових технологій при таких дослідженнях, як рентгеноскопія з контрастуванням стравоходу, шлунка, 12 палої, тонкої кишки, товстої кишки (іригоскопія). При цих дослідженнях втрата інформативності мінімальна, доза опромінення оптимальна, в порівнянні з плівковою прицільної рентгенографією, а загальні дозові навантаження на пацієнта будуть нижче в кілька разів у порівнянні з традиційною рентгеноскопією.

При необхідності цифрове зображення у вигляді електронних даних можна постійно або тимчасово зберігати на магнітних або оптичних дисках, а потім надсилати електронною поштою.

Поява цифрових систем зображення надає нові можливості управління зображеннями та інформацією. Наприклад, значно полегшується, в порівнянні з традиційними архівами рентгенограм, зберігання та вилучення діагностичних зображень з електронного архіву (на оптичних дисках). Один і той же знімок може одночасно бути видимим в різних відділеннях лікарні, що значно полегшується консультування знімків. Цифрові системи дозволяють також передавати зображення на далекі відстані, зокрема з віддалених медичних закладів первинної ланки – до центральних.

Крім того, у всіх електронних системах використовуються і переваги плівкових носіїв зображення для архівації та передачі зображень. Цифрові зображення можуть записуватися на спеціальну плівку за допомогою лазерних друкуючих пристроїв (принтерів).