Функціональна діагностика
Комп’ютерна енцефалографія, 8-годинний моніторинг Фіброгастродуоденоскопія (ФГДС) —
метод обстеження внутрішніх органів за допомогою ендоскопа. Це прилад з довгою трубкою, камерою на кінці і об’єктивом.
ФГДС допомагає діагностувати вже на ранній стадії такі захворювання:
- гастрит;
- виразкова хвороба верхніх відділів ШКТ;
- поліпи і ерозії стравоходу і шлунка;
- передпухлинні стани.
У медичному центрі «Медіон» ми проводимо ФГДС за допомогою обладнання Pentax (Японія). Цей метод дозволяє провести ретельний огляд насамперед стравоходу та шлунка, а також верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.
Дуже часто ФГДС шлунка викликає у пацієнтів страх. Це може завадити проведенню процедури. Тому в нашій клініці є можливість пройти діагностику під седацією — у заспокоєному стані при тямі.
Ендоскопія має високу точність. Вона дозволяє детально вивчити внутрішню поверхню органу і виявити найдрібніші відхилення від норми.
SOMNOcheck micro (діагностика хропіння)
Ми звикли сприймати хропіння як дратівливий, неприємний звук, що в деяких людей супроводжує сон. Його поява — це не лише дискомфорт для оточення, але і тривожний дзвіночок для самої людини. Проблема хропіння вимагає серйозного ставлення.
SOMNOcheck micro — це система запису даних для реєстрації, збереження і оцінки біосигналів під час сну. Вона служить для виявлення порушень дихання і супровідних чинників ризику з метою підтримки діагностики, адаптації терапії і терапевтичного контролю.
Найбільш поширені причини хропіння:
- Анатомічні порушення, що призводять до звуження дихальних шляхів. Наприклад, при викривленні носової перегородки, природженої вузькості носових ходів або глотки, поліпах в носі, подовженому піднебінному язичку, маленькій, зміщеній нижній щелепі з порушенням прикусу, збільшенні язика, надмірному відкладенні жиру в області шиї.
- Функціональні чинники і захворювання, що знижують тонус м’язів глотки безпосередньо під час сну. Перевтома, прийом снодійних препаратів, зниження функції щитовидної залози, менопауза у жінок, старіння.
- Шкідливі звички, як вживання алкоголю та паління.
Хропіння може також сигналізувати про синдром обструктивного апное сну (СОАС). Це досить серйозне захворювання, що супроводжується зупинкою дихання уві сні.
Причини його появи ті ж, що і у хропіння. Але якщо при хропінні стінки дихальних шляхів тільки вібрують, то при СОАС вони періодично повністю змикаються, перекриваючи доступ повітря в легені. У цей момент хропіння різко зупиняється, і людина на мить припиняє дихати. Це може призвести до гострого або хронічного браку кисню, що збільшує ризик розвитку артеріальної гіпертонії, порушень ритму серця, інфаркту міокарду та інсульту.
Якщо помітили за собою чи близькими хропіння, обов’язково треба звернутися до фахівця, щоб діагностувати причини його появи і за потреби призначити лікування для попередження ускладнень і розвитку патології, що виникла.
Уреазний тест пройшов клінічні дослідження й відповідає європейським стандартам якості (СЕ).
Helicobacter pylori — це спіралеподібна грамнегативна бактерія, яка виявляється у пацієнтів із захворюваннями шлунка та дванадцятипалої кишки.
Бактерія потрапляє в організм із їжею або контактним шляхом від однієї людини до іншої (через спільний посуд, предмети побуту і т.д.). Проникнувши в шлунок, Helicobacter pylori швидко розмножується, травмує слизову, викликає її запалення (гастрит), а через кілька років призводить до руйнування ділянки слизової і утворення виразки.
Зараження Helicobacter pylori може супроводжуватися симптомами або протікати безсимптомно (без будь-яких скарг з боку інфікованого).
Вважається, що під час відсутності лікування Helicobacter pylori, колонізує слизову шлунка і може існувати протягом всього життя людини, не дивлячись на імунну відповідь господаря. Тому важливо вчасно виявити її наявність в організмі людини. На сьогоднішній день існує декілька видів діагностики Helicobacter pylori: під час проведення ФГДС, аналіз крові, аналіз калу, дихальний аналіз, про який ми зараз розповімо детальніше.
Проводиться уреазний дихальний тест досить просто, при цьому з високою результативністю, за умови, що пацієнт дотримувався всіх правил підготовки.
Електронейроміографія (ЕНМГ) дозволяє виміряти і проаналізувати швидкість проходження нервового імпульсу по нервових волокнах.
Під час процедури проводиться стимулювання периферичного нерва за допомогою електричного імпульсу, після чого м’язи реагують. Цей процес реєструється апаратом.
Електронейроміографія дозволяє:
- оцінити здатність м’язових волокон скорочуватися під впливом подразнюючого фактору;
- виміряти кількість і швидкість проходження імпульсів по нервах;
- виявити місце пошкодження нервової тканини.
Додатково також досліджується, наскільки знижена швидкість проведення по нервових закінченнях імпульсів і амплітуди їх потенціалу.
Існують дві методики проведення досліджень.
- Голчастий
Це метод оцінки стану і роботи м’язової тканини. Електрод має вигляд невеликої голки і вводиться в м’яз (використовуються одноразові стерильні голки товщиною 37 мм). Метод найбільш ефективний, хоча і може завдати пацієнтові незначного дискомфорту.
2. Поверхневий
Вимірювання показників проводиться шляхом накладення на шкірний покрив електродів.
Зазвичай процедуру призначають у таких випадках:
- травми спини;
- струси, травми головного мозку (у тому числі травм спинного мозку);
- різні види невропатій і невритів;
- різні типи остеохондрозу;
- вібраційна хвороба, викликана професійними факторами;
- сирингомієлія;
- розсіяний склероз різних форм;
- захворювання м’язів (патологічна стомлюваність, міозит, міастенія);
- хвороба Паркінсона;
- здавлювання або ж пошкодження нервових закінчень;
- тунельний синдром зап’ястя;
- периферична нейропатія;
- остеохондроз;
- протрузія міжхребцевого диска.
Дослідження дозволяє з високою точністю виявляти пошкодження, запалення, а також місця здавлювання нервів на кінцівках.