Складні операції малюкам: без болю, стресу та страху: #дядясаша_лікує
Мініінвазивні технології в дитячій хірургії посідають провідне місце у більшості медичних центрів та є золотим стандартом за кордоном.
Метод лапароскопії є найменш травматичним і безболісним для маленьких пацієнтів клініки. Адже хірургічні втручання проводяться через кілька точкових проколів (до 5 мм) за допомогою мініатюрного обладнання та маленької відеокамери. Через «замкову шпарину» хірург оглядає черевну порожнину, анатомічні дефекти, патології й одразу усуває проблему. Чи потрібне оперативне втручання дитині – вирішує лікар під час консультації.
Серед переваг лапароскопії основними є: ⠀
- детальна візуалізація;
- мінімальна крововтрата; ⠀
- швидке загоєння проколів черевної стінки;
- косметичний ефект (залишаються майже непомітні рубці);
- мінімальний ризик післяопераційних ускладнень;
- короткий період відновлення.
Такі операції у «Медіоні» проводить дитячий хірург Олександр Максименко. Діти ще називають його #дядясаша – все через дбайливе ставлення та турботу про кожного з них.
На час операції, яка до того ж починається переглядом мультфільму, лікар стає для маленьких пацієнтів другом. Самі діти інколи і не розуміють, що їм взагалі зробили операцію. Крім того, до операційної пускають і батьків, попередньо одягнувши їх в стерильний медодяг (для дотримання санітарних норм). Окрім того, батьки мають таку ж мікрофлору як і їхня дитина, тому перебування в операційній рідних є повністю безпечним для пацієнта.
«Це значно зменшує і стрес для пацієнтів, які засинають та прокидаються на руках у мами, і стрес для батьків, які починають стовідсотково довіряти медикам. Адже вони бачать обладнання, на якому працюють, бачать лікарів. У нас грає класична музика і панує спокійна атмосфера», – говорить медичний директор медичного центру «Медіон» Андрій Чернов.
Після проведеної лапароскопії дитина знаходиться в цілодобовому стаціонарі під наглядом дитячого хірурга та педіатра, які слідкують за їхнім станом. В основному малюків вже виписують у день операції або на наступний.
Загалом, багато батьків не знає, у яких випадках потрібно звернутися до дитячого хірурга і коли необхідне оперативне втручання. Тому пояснимо, при яких захворюваннях операції роблять мініінвазивним методом:
- вроджений гіпертрофічний пілоростеноз;
- водянка яєчка (гідроцеле);
- крипторхізм («неопущене яєчко», абдомінальна форма);
- гострий апендицит;
- пахвинна грижа;
- варикозне розширення вен сім’яного канатика (варикоцеле);
- гіпергідроз («вологі долоні»);
- діафрагмальна грижа;
- доброякісні пухлини черевної порожнини;
- калькульозний холецистит.
У «Медіоні» складні «ювелірні» операції проводять дітям з самого малечку – від 1 місяця і до 18 років. Наприклад, нещодавно у закладі прооперували 10-місячного хлопчика з правобічною пахвинно калитковою грижею. Діагноз дитині поставили до операції, але під час її проведення, була виявлена контрлатеральна лівобічна грижа (ліве внутрішнє пахвинне кільце було закрите, хоча клінічно це не проявлялося, хірург відкрив його). Хлопчику одночасно прооперували дві грижі.
«У дитини кишечник потрапляв у пахвинний канал та у грижу. Ми виконали лапароскопію методом PIRS (черезшкірне ушивання внутрішнього пахвинного кільця). Це новітня методика, яка виконується без розрізів, без косметичних дефектів взагалі. Виконується один прокол близько 5 мм у ділянці пупка, вводиться ендоскоп і під контролем зору ми візуалізуємо пахвинні канали та кільця, які потім зашиваємо без додаткових розрізів», – розповів дитячий хірург Олександр Максименко.
Це всього одна з багатьох історій, який у клініці є багато, адже для маленьких пацієнтів все частіше використовують методи мінііінвазивного, аніж зовнішнього втручання.
Також у нас оперують та лікують діток з наступними патологіями:
- грижі передньої черевної стінки (білої лінії живота, пупкова, параумбілікальна);
- кіста яєчка, кіста сім’яного канатика;
- фімоз (рубцеве звуження крайньої плоті);
- доброякісні пухлини м’яких тканин (фіброма, атерома, ліпоми, лімфоми, дермоїдна кіста, епітеліома) різної локалізації;
- синдром набряклої калитки (перекрут яєчка, перекрут привіски яєчка);
- ніготь, який вріс (оніхокриптоз);
- поліп прямої кишки;
- запальні захворювання шкіри та підшкірно жирової тканини (фурункул, пароніхій, панарицій, абсцес, флегмона, гідраденіт, лімфаденіт, мастит).
#дядясаша_лікує
Будьте здорові!