П’яткова шпора
Що таке п’яткова шпора і плантарний фасциїт: як позбутись болю за допомогою ударно-хвильової терапії
Багато хто не раз чув про п’яткову шпору. Основний симптом її – біль. Часто кажуть: ніби цвях пронизує стопу, зокрема п’яту. Біль спочатку посилюється під час спирання на цю частину підошви, а згодом людині боляче й без якихось навантажень. Чи справді це п’яткова шпора, чи інша проблема і чому таке стається?
Коли і чому виникає біль у ділянці п’яти і стопи, спробуємо розібратися.
П’яткова шпора рідко викликає болючі відчуття і часто виявляється випадково. Вона утворюється в ділянці бугра п’яти, це кістковий наріст (остеофіт). А от больовий синдром, який змушує звертатися за медичною допомогою, – наслідок плантарного фасциїту.
Оскільки локалізація цих патологій збігається, вони часто використовуються як синоніми. Хоча насправді це не так.
Плантарний фасциїт – це запалення підошовної фасції, яка проходить вздовж нижньої поверхні стопи. Частіше це запалення локалізується в ділянці п’яти, а характерним симптомом цього захворювання є біль, що виникає вранці з першими кроками або після тривалого відпочинку ніг.
Причина запалення фасції – постійна мікротравматизація, пов’язана з низькою еластичністю тканин, механічними навантаженнями на стопу. Під час тривалої перерви мікророзриви зростаються, але з деяким укороченням, у результат, як тільки ми починаємо рух, розтягуючи стопу, фасція знову травмується, спричиняючи біль.
Лікувати проблеми стоп можна за допомогою ударно-хвильової терапії
Точно діагностувати, що саме у пацієнта, допоможе лікар.
До групи ризику належать ті, хто:
– мають зайву вагу;
– мають патологію стоп( плоскоступість, вальгусну або варусну деформацію та інше);
– мають проблеми з хребтом, поставою;
– фізичні перевантаження;
– носять «неправильне» взуття (незручне, не за розміром, вузьке тощо).
Сучасна медицина підходить до лікування фасциїту комплексно, поєднуючи медикаментозну терапію з фізіопроцедурами, лікувальною фізкультурою і розвантаженням п’яти.
– Чудові результати дають фізіопроцедури, що ґрунтуються на впливі звукових хвиль низької частоти (ударно-хвильової терапії). Таку методику використовують при всіх стадіях захворювання, допомагаючи пацієнту позбутися больових відчуттів.
Ударно-хвильва терапія сприяє:
– зменшенню больових відчуттів;
– активізації метаболізму та кругообігу фасції;
– зменшенню набряку та запалення;
– покращенню еластичності тканин;
– прискоренню загоєння пошкоджених тканин;
– руйнуванню кальцинатів;
– зменшенню м’язово-тонічної симптоматики.
Повний курс лікування однієї зони складається в середньому з 5-7 сеансів. Частота проведення процедур – раз на 2-7 днів.
Ми знаємо, як зарадити проблемі.
Будьте здорові!