Лікування жовчнокам’яної хвороби: операція чи пігулки?

25.05.2020
Клініка

Лікарі медичного центру «Медіон» пропонують ефективний метод позбавлення від каменів у жовчному міхурі. Сучасна лапароскопічна операція дозволить жити повноцінно та без дієт. Щорічно у світі проводиться понад 1 000 000 подібних оперативних втручань.

Консервативні методи лікування жовчнокам’яної хвороби мають вкрай низьку ефективність. Навіть в випадках, коли вдається «розчинити» камені без операції, жовчнокам’яна хвороба продовжує прогресувати. Оскільки повністю усунути причини, що викликають утворення каменів, можливо лише методом оперативного втручання.

Холецистекомія — це основний метод лікування жовчнокам’яної хвороби (процедура видалення жовчного міхура). Після операції пацієнти зможуть забути про дієту і харчуватися так само, як і здорові люди, без наслідків та ускладнень.

Існує два види оперативних втручань для видалення жовчного міхура — відкрита (традиційна) і лапароскопічна холецистектомія. Другій метод — більш сприятливий. Для проведення такої операції знадобитися кілька невеликих проколів. У один з них буде введений лапароскоп, що дозволяє стежити за ходом операції, в інші — спеціальні мініатюрні інструменти.

«Переваги лапароскопічної холецистектомії очевидні: мінімальна травматичність та больові відчуття, раннє вставання з ліжка, короткий час перебування у стацінарі. Проколи загоюються за кілька днів, в той час як для загоєння розрізу знадобиться кілька тижнів. Передача зображення з лапароскопу на екран монітора дозволяє поєднувати хірургічну практику з абсолютно безболісною для пацієнта діагностикою стану оточуючих органів», — розповідає лікар-хірург медичного центру «Медіон» Андрій Удовиченко.

Прогресуюча жовчнокам’яна хвороба закономірно призводить до наступних ускладнень:

  • гострий холецистит — запалення жовчного міхура, що вимагає екстреного оперативного втручання;
  • камені в загальній протоці — розвивається у кожного п’ятого пацієнта з ЖКХ;
  • рубцеві звуження фатерова сосочка;
  • панкреатит;
  • холангіт — виникає в результаті порушення відтоку жовчі з печінки. Симптоми: лихоманка, озноб і анемія. Може призводити до множинних абсцесів печінки та інших внутрішніх органів;
  • хронічний гепатит;
  • жовчні свищі;
  • рак жовчного міхура.

Кожна людина, що хворіє на жовчнокам’яну хворобу, сидить на пороховій бочці. Видалення жовчного міхура дозволить пацієнту жити повноцінно.

 

Читайте також
Поділитися новиною: