Камені в нирках — не значить операція. Нові методи вирішення проблеми

25.05.2020
Клініка

У медичному центрі «Медіон» представили унікальний для України лазер для дроблення каменів. Тепер камені в нирках, сечоводах і сечовому міхурі можна видалити без розрізів скальпелем.

Лазерна літотрипсія (у перекладі з грецької – «камінь» та «дробити») цей результативний метод впливу дозволяє дробити камені будь-якого типу до стану «пилу», незалежно від місця їх розташування.

Перевагами застосування лазерної системи Karl Storz Calculase IIІ є:

• низька травматичність;
• скорочення терміну перебування пацієнта в стаціонарі;
• найшвидше відновлення після операції;
• відсутність післяопераційних рубців.

«Операцію можна проводити в амбулаторних умовах під місцевою анестезією. Тривалість – 30-60 хвилин. Для провідних європейських клінік такі процедури вже давно стали нормою. Українці  мають отримувати якісну та ефективну медичну допомогу. Завдяки новітньому обладнанню та професіоналам це більше ніж можливо», – підкреслює Олександр Гутнік, провідний лікар-уролог медичного центру «Медіон».

Профілактика та діагностика захворювання

Ризики отримати сечостатеве захворювання підвищуються, якщо:

• схожу проблему виявили в близького родича;
• пацієнт уже мав таку проблему;
• недостатня кількість вжитої води за день. Іноді навіть вода, яку ми п’ємо щодня, завдяки своєму особливому мінеральному складу може призводити до таких проблем;
• погане харчування. Зокрема споживання завеликої кількості солі, копчених продуктів та окремих овочів (наприклад шпинат, томати, бобові).

Біль зазвичай має непостійний характер, часом посилюється. На найвищій точці болю можуть бути напади сильної нудоти. Також у пацієнтів може спостерігатися порушення сечовипускання, підвищення температури тіла, озноб.

Для профілактики захворювання лікарі рекомендують пити більше екологічно чистої (артезіанської) води – не менше двох літрів на день. Вона добре виводить солі та дрібні камені з організму. У раціоні має бути менше м’ясних страв і більше овочів та фруктів. Також треба систематично проходити УЗД, щоб вчасно виявити та почати лікування захворювань нирок і сечового міхура.

Читайте також
Поділитися новиною: