Електроенцефалографія у домашніх умовах

21.06.2022
Клініка

Нова послуга – унікальна для Полтави, зараз у нас проводять електроенцефалографію на найсучаснішому обладнанні та в домашніх умовах

Існує чимало сучасних та технологічних методів дослідження мозку. Скажімо, усім добре відомі МРТ та УЗД. Втім, вони не завжди можуть дати розгорнуту картину і точно визначити вогнища ураження, а також дати відповідь щодо етіології недуги. І тоді на допомогу діагностам приходить енцефалографія. До речі, у багатьох пацієнтів даний вид діагностики викликає побоювання. А дарма – насправді, це один з кращих безпечних і неінвазивних методів дослідження головного мозку, який відображає електричну активність клітин головного мозку шляхом реєстрації біопотенціалів головного мозку та аналізу його фізіологічної зрілості, наявності вогнищевих уражень, загальномозкових розладів та їх характеру.

ЯКІ ІСНУЮТЬ ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ЕНЦЕФАЛОГРАМИ?

 Діагностика різних нападів і судом
Затримка мовного та/або психомоторного розвитку у дітей, емоційні порушення, нервові тіки
Розлади сну (сноходіння, сноговоріння, сонне апное, безсоння)
Запаморочення та напади втрати свідомості
Часті головні болі та підвищена втома
Панічні атаки
Порушення пам’яті та уваги
Патології новонароджених (гідроцефалія)
Оцінка ефективності лікування епілепсії
Черепно-мозкові травми будь-якого ступеня важкості
Перенесені енцефаліти та менінгіти
Психоемоційні розлади
Порушення мозкового кровообігу
Будь-які ураження центральної нервової системи, що виникли під час пологів
Дитячий церебральний параліч
Заїкання і енурез
Підозра на новоутворення в головному мозку
Після оперативного втручання в області ЦНС

 Переваги

– Безпечно
– Відсутність вікових обмежень
– Безболісно
– Високоінформативно в домашніх умовах


 ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРОЦЕДУРА?

ЕЕГ – абсолютно безболісна процедура, вона не може нашкодити людському організму. На голову пацієнта одягають спеціальну шапочку. До неї кріплять електроди з проводами. При накладення електродів користуються спеціальним нейтральним гелем, для того, щоб забезпечити добру провідність. Під час діагностичної процедури відбувається лише реєстрація власної електричної активності головного мозку.

Важливо! Використовують сучасний комп’ютерний програмно-апаратний комплекс для проведення ЕЕГ. Енцефалографи такого класу мають високу чутливість!

Стандартна (фрагментарна) електроенцефалографія (ЕЕГ) на дому – це класичне дослідження біоелектричної активності мозку. Запис ЕЕГ триває до 10-15 хвилин під наглядом лікаря. За час дослідження виконуються стандартні проби:

– фотостимуляція – вплив на закриті очі світловими спалахами різної частоти;

– гіпервентиляція – глибоке і рідке дихання протягом декількох хвилин, відкривання та закривання очей.

По закінченню дослідження фіксується запис сигналів головного мозку разом із зображенням певних ділянок і видається висновок лікаря у вигляді розгорнутого заключення.

Пролонгований ЕЕГ моніторинг на дому – запис ЕЕГ тривалістю 1 година. ЕЕГ моніторинг, являє собою ту ж процедуру, що і звичайна ЕЕГ. Відмінність моніторингу у тривалості проведення процедури для отримання поглибленої інформації про діяльність мозку. Розшифровка ЕЕГ представляє собою друкований звіт на декількох аркушах, що включає загальний опис, діаграми і графіки, що відображають показники діяльності окремих зон головного мозку.

Реєстрація ЕЕГ на дому та аналіз проводиться лікарем вищої категорії, кандидатом медичних наук Соловйовою Галиною Олексіївною на програмно-апаратному комплексі “BrainTest” – 24- канальний енцефалограф, мінімум від трьох монтажів та 21 канал ЕЕГ + 1 канал ЕКГ з додатковою опцією оцінки стану вегетативної нервової системи за даними варіабельності серцевого ритму, згідно європейського протоколу ЕЕГ- заключення по стандарту IFCN (Міжнародна Федерація Клінічної Нейрофізіології) затвердженим International League Against Epilepsy (ILAE).

 

Читайте також
Поділитися новиною: