Є підозра на COVID-19 – зроби тест у «Медіоні»

21.09.2020
Клініка

Ситуація в Україні навколо COVID-19 загострюється з кожним днем, тому необхідність в проведенні тестування зростає в рази. У таких випадках в допомозі стає медичний лікувально-діагностичний центр «Медіоні». 

Пригадаємо, новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. 

Обстеження на інфекцію SARS-CoV-2, збудника COVID-19, потребують не тільки пацієнти з такими симптомами як: підвищена температура тіла, кашель, закладеність носа, ускладнене дихання. Останнім часом, в “Медіон” звертаються для проведення тесту на коронавірус перед поїздкою за кордон або пацієнти стаціонару перед плановою операцією (у таких випадках тестування є обов’язковим).

На сьогодні в Україні є три види тестів для діагностики COVID-19 і всі вони доступні в нашому центрі: 

  • експрес-тест;
  • ІФА-тест;
  • ПЛР-тест.


Експрес-тести

Їх також називають “швидкими тестами”, адже це найшвидший спосіб визначення COVID-19, який проводиться методом якісного виявлення антитіл у зразках крові пацієнта. Для проведення експрес-тестування у пацієнта беруть кров із вени чи пальця. Результат стає відомим в короткий відрізок часу – протягом 5 хвилин. Ймовірність достовірного результату – > 70%.

У разі позитивного результату експрес-тесту лікарі мають взяти додатковий зразок для підтвердження в лабораторії за допомогою ПЛР-тесту.

! Позитивний результат експрес-тесту не є підставою для встановлення діагнозу і підтвердження випадку. 

При проведенні експрес-тестування потрібно враховувати, що воно може визначити наявність антитіл в крові тільки на 5-7 день після початку хвороби. На більш ранньому терміні результат може бути негативним, тому що антитіла ще не встигли утворитися.

Зробити експрес-тест у «Медіоні» коштує 750 грн.

 

ПЛР-тести – це «золотий стандарт» діагностики COVID-19
Тестування показує наявність/відсутність в організмі людини РНК-вірусу. Завдяки цьому тестування можна виявити у хворого коронавірус ще в перші дні зараження, коли він знаходиться в носоглотці (точність ПЛР-тестів становить > 90% на ранніх стадіях)

Проводять ПЛР-тестування шляхом забору зразків з однієї/двох зон верхніх дихальних шляхів пацієнта (за допомогою стерильних щіточок)

  • з носоглотки і порожнини рота;
  • спосіб глибокого забору біоматеріалу з горла.

Процедура займає кілька хвилин і безболісно. Для проведення такого дослідження потрібний ампліфікатор. Цей вид тестів проводять лише у визначених лабораторіях, куди входить і лабораторія, з якою ми співпрацюємо, –  CSD. 

Основні переваги ПЛР-тесту як методу діагностики:

  •  висока чутливість;
  • пряме визначення наявності збудника;
  • можливість діагностики не тільки гострих, а й і у латентній фазі (в інфекційному періоді, який характеризується тривалим збереженням збудника в організмі без клінічних проявів захворювання)

Вартість ПЛР-тесту в “Медіоні” коштує 1800 грн і термін виконання – до 36 годин.

 

Імуноферментний аналіз (ІФА-тести)

Це дослідження за допомогою якого виявляють імунну відповідь до вірусу. Достатньо крові з вени. ІФА-тест робиться НЕ для ранньої діагностики хвороби, а визначає чи зустрічалася людина з вірусом (чи є антитіла в організмі).
Тобто показує, що у людини може бути імунітет до цього вірусу.

ІФА-тестування допомагають виявити захворювання, коли з моменту зараження вже пройшло 2 тижні і вірус опустився в легені. 

Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: 

  • M – говорить про гострий процес захворювання;
  • G – людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.

Якщо ІФА-тестування виявить у людини антитіла, вона повинна буде здати зразок для ПЛР діагностики. Імуноферментний аналіз проводять також і пацієнтам, які мають симптоми COVID-19, але результати їхніх ПЛР-тестів дали негативний результат. Таким чином можна буде визначити наявність та рівень антитіл в організмі.

Зробити ІФА-тестування на IgM та IgG у «Медіоні» коштує 650 грн (кожен імуноглобулін), термін виконання до 48 годин.

 

Дізнатися більше про послуги та записатися на прийом можна за номером безкоштовної лінії 0-800-509-003 або в особисті повідомлення (@medion.clinic Facebook/Instagram) або в контактній формі на нашому сайті. 

Читайте також
Поділитися новиною: